Ana sayfa Haberler

LED ekranların kalitesini nasıl belirleyebiliriz?

Sertifika
iyi kalite Tam Renkli LED Panel satış için
iyi kalite Tam Renkli LED Panel satış için
Müşteri yorumları
Daha fazla bilgi Açık Hava İle İlgili Açık Hava Etkinlikleri 4 Puanlar Daha fazla bilgi için: 8 Saat Başına!

—— Nina Litvinova, Kazakistan

Biz 6 yıldan fazla işbirliği var, ve biz iyi bir ortak, ben kazanıyorum için kazanın, ben seninle her zaman üniversitesi yapmak istiyorum ediyorum ......

—— Arif Ali TEKTAS, Türkiye'den

Ini adalah pertama kalinya için memasang ekran yang dipimpin, Anda için senang hati melatih saya di pabrik Anda dalam pengoperas dan dan pemeliharaan, terima kasih için video yang Anda rekam juga ...

—— Endonezya'dan Luky videotron

Sizinle işbirliği yapmak çok güvenilir, aslında bazı sorunlar var ancak zamanında çözülmesine yardımcı oldunuz, tamam mı sizinle işbirliği yapacağım .....

—— İngiltere'den Marc Michaelson

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler

LED ekranların kalitesini nasıl belirleyebiliriz?

LED ekranların kalitesini nasıl belirleyebiliriz?
LED ekranların her türlü alana uygulanmasıyla giderek daha fazla insan bunları tanıyor ve bunları kullanmaya başlıyor. Kendimiz için yüksek maliyet performansı ile en uygun ürünü seçmek için LED ekran kalitesini nasıl değerlendiririz? Temel teknolojik standartlarının bilgisine dayanarak, kalitelerini işlev ve performans yönünden saptayabiliriz.

Birincisi, işlevlerinin yönünden, LED ekranların temel işlevi, metinleri, resimleri ve videoları çok sayıda insana göstermektir. En önemli şey, malzemelerin gerçek bir şovunu yapmaktır. Bu nedenle, yüksek doğruluğa ihtiyaç vardır. Aşağıdaki teknolojik standartları ayarlayarak sadakati artırabiliriz.

1, Parlaklık

Parlaklık derecesi insanlara doğrudan bir anlam kazandırır. LED ekranı gördükten sonra onu hissedebiliriz. Parlaklığı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi gösterebiliriz. Gösterilen etki kullanım ortamına ve görüş mesafesine bağlıdır. Kapalı görüntüler için, genellikle yaklaşık 1000nit'tir. Dış mekan olanlar için genellikle 6000nit'den daha büyüktür. Yarı açık olanlar için genellikle 2500nit ile 5000nit arasındadır. Yüksek çözünürlüklü olanlar daha düşük parlaklık, genellikle yaklaşık 100nit ila 300nit gerektirir. Bir kelimeyle, en uygun parlaklık, izleyicileri yalnızca farklı ortamlarda görüntüleri açıkça görmelerini sağlamakla kalmaz aynı zamanda uzun süre izlerken gözlerine zarar vermez.

2, Renk sıcaklığı

Görüntü renkleri gerçek malzemelerin renkleri ile aynı veya farklı değilse, resim sadakatini kaybedecektir. Bu, beyaz dengesinin renk sıcaklığına bağlıdır. İnsanlar doğrudan LED ekranlar izlerseniz, beyaz dengesi için uygun renk sıcaklığı 6500K ila 8000K arasında değişir. LED ekranlar TV istasyonları tarafından iletilirse, renk sıcaklığının yaklaşık 5500 K'ye ayarlanması gerekir. Bu yolla, LED ekranlarındaki resimler video kameralar tarafından iletildikten sonra gerçek olacaktır.

3, görüş açısı

Ekran ekipmanları gelince, görüntüleme açısı ne kadar büyük olursa, gösterilen efekt o kadar iyi olur ve elbette izleme kapsamı o kadar büyük olur. Görüş açıları yatay ve dikey olarak ayrılabilir. Şimdiye kadar, kapalı tam renkli LED ekranlar için, yatay ve dikey olanlar sırasıyla 140 ° ve 100 ° 'den daha büyük olabilir. Açık renkli tam renkli LED ekranlar için, yatay ve dikey olanlar sırasıyla 100 ° ve 90 ° 'den daha büyük olabilir. Görüş açısı çerçevesinde resimlerin net ve tamamen görülebilmesine dayanarak, farklı görüş açılarından izlerken renkler farklı olamaz. Bu esas olarak LED lambalarının kapsüllenmesi sırasında RGB yongalarının düzenlenmesi ile ilgilidir. Şimdiye kadar, iki düzenleme yöntemi vardır:

4, Gri skala

Ekrandaki katman duyumu iyi olmadığında ve materyallere kıyasla piksel kaybetme fenomeni varsa, bu gri seviyenin düşük olduğu ve ekran malzemelerin gerçek bir şekilde açıkça gösterilemediği anlamına gelir. Profesyonel test etme yöntemi, insanların gri seviyeyi açıkça görebileceği gri skala şeritleri kullanmaktır. İşletmeler şimdiye kadar 16 bit gri skalayı gerçekleştirebiliyorlardı. Gelecekte, 18bit'e ulaşacak. Aşağıdaki resimler, test için kullanılan gri skala şeritlerini göstermektedir:

5, Yenileme hızı

İnsanlar LED göstergelerini izlerken titreme ortaya çıkarsa ve çekim yapmak için kameralar kullandığımızda koyu çizgiler görünürse, yenileme oranı düşük demektir. Yenileme oranı 300Hz'den daha büyükse insanların izleme etkisini etkilemeyecektir. Bununla birlikte, kamera veya video kamera kullanırken gösterilen etki iyi ise, yenileme hızı 2000 Hz'nin üzerinde olacaktır. Aşağıdaki resimler yüksek ve düşük yenileme oranının karşılaştırmasını göstermektedir:

6, Kontrast

LED ekranlarda resimleri izlediğimizde bazen biraz beyaz ve gri olduklarını hissedeceğiz, üzerlerinde üzerini örten gazlı bezler gibi. Bu onların kontrastının düşük olduğu anlamına geliyor. Genellikle, kontrast 1000: 1'den düşük olamaz. Kontrast esas olarak LED lambaların kapsüllenmesi ve modül maskelerinin tasarımı ile ilgilidir. Siyah tutuculardaki LED lambalarının kontrastı, beyaz tutuculu LED lambalarınkinden çok daha yüksektir. Aşağıdaki resimler efekt karşılaştırmasını göstermektedir:

7, tekdüzeliği

LED'lerdeki lekelerin ve mozaiklerin görünümü esas olarak LED lambalarının parlaklık ve renk tekdüzeliği ile ilgilidir. RGB ve beyaz renklerini test ederek LED ekranların parlaklığını ve renk tekdüzeliğini kontrol edebiliriz. Aşağıdaki resimler test ve efekt karşılaştırmasını göstermektedir:

Fonksiyonları bildikten sonra, yüksek kaliteli bir LED ekranın da iyi bir performans göstermesi gerekir. Performansını aşağıdaki yöntemlerle belirleyebiliriz.

(1), Kontrol dışı pikseller (garanti kapsamında)

Kontrol dışındaki pikseller, normalde açıp kapanan piksellere bölünebilir. Aşağıdaki tabloda bu endüstrideki standartlar ve sınıflar gösterilmektedir:

Yüksek çözünürlüklü LED ekranların geliştirilmesiyle, artık bu standartları, onları yargılamak için uygulayamayız. Standart 1x10-5'in altındaki kontrol dışı piksel oranı ile daha yüksek olmalıdır

(2), koruma ve güvenlik altındaki ölçüler

Koruma seviyeleri su geçirmez seviyelere ve toz geçirmez seviyelere ayrılabilir. IP numarası arttıkça koruma seviyeleri de o kadar yüksek olur. Aşağıdaki tabloda bu endüstrideki standartlar gösterilmektedir:

afety aşağıdaki yönleriyle temsil edilebilir: 1. Sızıntı akımı (anma gerilimiX1.1, toprak kaçağı akım ≤3.5mA olmalıdır.) 2. Dielektrik dayanım (1500V koşulunda, 1 dakika izolasyon arızası olmadan test).

(3), Enerji tüketimi ve enerji verimliliği

Güç tüketimini azaltarak ve enerji verimliliğini artırarak, sıcaklık düşürüp LED ekranların kullanım ömrünü uzatabiliriz.

Sıcaklık 10 ℃ daha düşükse ömrü iki katına çıkar. Enerji tüketiminin azaltılması ve enerji verimliliğinin geliştirilmesi

aşağıdaki hususlarla gerçekleştirilir:

A, düşük Vf değeri ile LED

B, Düşük Vds değerine sahip sabit akımlı sürücü IC

C, düşük empedanslı PCB

D, Modül çalışma gerilimi: 4.2V 3.8V

E, Anahtarlama güç kaynağı PFC≥0.95 aktarım verimi (≥ 0.85)

(4), Güvenilirlik

Bir LED ekranın etkisi çok iyi olmasına rağmen, güvenilirliği ve kararlılığı düşükse, kalitesi de çok düşüktür. İçin

güvenilirliğin geliştirilmesi, biz aşağıdaki yönlere odaklanabilirsiniz:

A, Malzeme seçimi: Malzeme analizi

B, Isıl tasarım: Isı dağıtımı ve dağıtımı

C, Yedeklilik: anahtarlama güç kaynağı, kontrolör ve PCB devresi

D, Malzeme toleransı:% 20 marj

E, Güvenilirlik için simülasyon doğrulama testi: ömür, kimlik doğrulama

Yukarıdaki çalışmanın ardından, bir LED ekran izlediğimizde, kalitesini nasıl kontrol edeceğimizi ve sınıfını nasıl göstereceğimizi öğreneceğiz. Dolayısıyla, nihayet yüksek maliyet performansı ile bize en uygun ürünü seçeceğiz.

Pub Zaman : 2010-02-02 22:14:59 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Shenzhen ChinaStar Optoelectronic Co., Limited.

İlgili kişi: Mr. Jason Guan

Tel: 86-755-32817186

Faks: 86-755-32817186

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)