Ana sayfa Haberler

LED ekranların kalitesini nasıl belirleyebiliriz?

Sertifika
iyi kalite Tam Renkli LED Panel satış için
iyi kalite Tam Renkli LED Panel satış için
Müşteri yorumları
Daha fazla bilgi Açık Hava İle İlgili Açık Hava Etkinlikleri 4 Puanlar Daha fazla bilgi için: 8 Saat Başına!

—— Nina Litvinova, Kazakistan

Biz 6 yıldan fazla işbirliği var, ve biz iyi bir ortak, ben kazanıyorum için kazanın, ben seninle her zaman üniversitesi yapmak istiyorum ediyorum ......

—— Arif Ali TEKTAS, Türkiye'den

Ini adalah pertama kalinya için memasang ekran yang dipimpin, Anda için senang hati melatih saya di pabrik Anda dalam pengoperas dan dan pemeliharaan, terima kasih için video yang Anda rekam juga ...

—— Endonezya'dan Luky videotron

Sizinle işbirliği yapmak çok güvenilir, aslında bazı sorunlar var ancak zamanında çözülmesine yardımcı oldunuz, tamam mı sizinle işbirliği yapacağım .....

—— İngiltere'den Marc Michaelson

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
LED ekranların kalitesini nasıl belirleyebiliriz?
LED ekranların kalitesini nasıl belirleyebiliriz?
LED göstergelerin her türlü alana uygulanmasıyla, gittikçe daha fazla insan tanımaya başlıyor ve bunları kullanmaya başlıyor. LED ekranların kalitesini kendimiz için yüksek maliyet performansına sahip en uygun ürünü seçmek için nasıl değerlendirebiliriz? Temel teknolojik standartlar bilgisine dayanarak, kalitelerini işlev ve performans yönlerinden belirleyebiliriz.

İlk olarak, işlevlerinden, LED ekranların temel işlevi, metinleri, görüntüleri ve videoları çok sayıda kişiye göstermektir. En önemli şey malzemelerin gerçek bir gösterisini yapmaktır. Bu nedenle, yüksek sadakat gereklidir. Aşağıdaki teknolojik standartları ayarlayarak doğruluğu artırabiliriz.

1, Parlaklık

Parlaklık derecesi insanlara doğrudan bir anlam kazandırır. LED ekranını gördüğümüzde, bunu hissedebiliyoruz. Parlaklık ne kadar yüksek olursa, gösterme efekti o kadar iyi değildir. Gösterme efekti, kullanım ortamına ve görüş mesafesine bağlıdır. Kapalı ekranlar için, genellikle yaklaşık 1000nit'dir. Dış mekanlarda genellikle 6000nit'ten daha büyüktür. Yarı açık olanlar için, genellikle 2500nit ile 5000nit arasındadır. Yüksek çözünürlükte olanlar, genellikle 100nit ila 300nit arasında daha düşük parlaklık gerektirir. Bir deyişle, en uygun parlaklık izleyicileri farklı ortamlarda görüntüleri net bir şekilde görmesini sağlayan değil, aynı zamanda uzun süre izlerken gözlerine zarar vermeyen parlaklıktır.

2 、 Renk sıcaklığı

Görüntü renkleri gerçek malzemelerinkiyle aynı veya farklı olmadığında, görüntü kalitesini kaybeder. Bu beyaz dengesinin renk sıcaklığı ile ilgilidir. İnsanlar LED göstergelerini doğrudan izlerse, beyaz dengesinin uygun renk sıcaklığı 6500K ila 8000K arasındadır. LED ekranlar TV istasyonları tarafından iletiliyorsa, renk sıcaklığının yaklaşık 5500K'ya ayarlanması gerekir. Bu şekilde, LED ekranlardaki resimler video kameralar tarafından iletildikten sonra gerçek olacaktır.

3 、 Görüş açısı

Ekran ekipmanlarına gelince, görüş açısı ne kadar büyükse, gösterim etkisi o kadar iyi ve tabii ki görüş alanı o kadar büyük olur. Bakış açıları yatay olana ve dikey olana ayrılabilir. Şimdiye kadar, kapalı renkli LED ekranlar için yatay olan ve dikey olan, sırasıyla 140 ° ve 100 ° 'den daha büyük olabilir. Dış mekan tam renkli LED ekranlar için yatay olan ve dikey olan, sırasıyla 100 ° ve 90 ° 'den büyük olabilir. Resimleri görüntüleme açısı kapsamında net ve tamamen görmeye dayanarak, farklı bakış açılarından izlerken renkler farklı olamaz. Bu, esas olarak LED lambaların kapsüllenmesi sırasında RGB yongalarının düzenlenmesi ile ilgilidir. Şimdiye kadar, iki düzenleme yolu vardır:

4, Gri skala

Ekrandaki katmanların algılanması iyi değilse ve malzemelere kıyasla pikselleri kaybetme olgusu varsa, bu gri seviyesinin düşük olduğu ve ekran malzemelerini gerçek anlamda net bir şekilde gösteremediği anlamına gelir. Profesyonel test yöntemi, insanların gri seviyeyi net bir şekilde görebildiği gri ölçek şeritleri kullanmaktır. Şimdiye kadar, işletmeler 16bit gri skala gerçekleştirebilir. Gelecekte, 18bit ulaşacak. Aşağıdaki resimler test için kullanılan gri tonlama şeritlerini göstermektedir:

5, yenileme hızı

İnsanlar LED göstergelerini izlerken titremeye başlarsa ve çekim yapmak için kamera kullandığımız zaman karanlık çizgiler görünüyorsa, yenileme hızı düşük demektir. 300Hz'den daha büyük yenileme hızı, insanların izleme efektini etkilemeyecektir. Bununla birlikte, kameralar veya video kameralar kullanılırken gösterilen etki iyi ise, yenileme hızı 2000Hz'nin üzerinde olacaktır. Aşağıdaki resimler, yüksek ve düşük yenileme hızı arasındaki karşılaştırmayı göstermektedir:

6, Kontrast

LED göstergelerdeki resimleri izlediğimiz zaman, bazen üzerlerindeki gazlı bez gibi biraz beyaz ve gri olduklarını hissedeceğiz. Bu, kontrastlarının düşük olduğu anlamına gelir. Genellikle, kontrast 1000: 1'den daha düşük olamaz. Kontrast esas olarak LED lambaların kapsüllenmesi ve modül maskelerinin tasarımı ile ilgilidir. LED lambaların siyah tutucular üzerindeki kontrastı, beyaz tutuculu LED lambalardan çok daha yüksektir. Aşağıdaki resimler etki karşılaştırmasını göstermektedir:

7, tekdüzeliği

LED üzerindeki lekelerin ve mozaiklerin görünümü, esas olarak LED lambaların parlaklığı ve renk homojenliği ile ilgilidir. RGB ve beyaz renklerini test ederek LED ekranların parlaklığını ve renk bütünlüğünü kontrol edebiliriz. Aşağıdaki resimler test ve sonuç karşılaştırmasını göstermektedir:

İşlevleri bildikten sonra, yüksek kaliteli bir LED ekranın da iyi performans göstermesi gerekir. Performansını aşağıdaki yöntemlerle belirleyebiliriz.

(1) control Piksel kontrolü dışında (garanti kapsamında)

Kontrol dışı pikseller normalde açık ve kapalı piksellere bölünebilir. Aşağıdaki tablo, bu sektördeki standartları ve sınıfları göstermektedir:

Yüksek çözünürlüklü LED ekranların geliştirilmesiyle, bu standartları artık değerlendirmek için uygulayamayız. Standart, 1X10-5'in altındaki kontrol dışı piksellerin oranı ile daha yüksek olmalıdır.

(2) 、 Koruma ve emniyet seviyeleri

Koruma seviyeleri su geçirmez ve toz geçirmez seviyelere ayrılabilir. IP numarası ne kadar büyük olursa, koruma seviyeleri de o kadar yüksek olur. Aşağıdaki tablo bu sektördeki standartları göstermektedir:

afety aşağıdaki yönlerle gösterilebilir: 1. Kaçak akım (X1.1 gerilimi ölçülürken, toprak kaçak akım ≤3.5mA olmalıdır; 2. Dielektrik dayanım (1500V şartlarında, izolasyon kırılması olmadan 1 dakika testi).

(3) 、 Enerji tüketimi ve enerji verimliliği

Güç tüketimini azaltarak ve enerji verimliliğini artırarak, sıcaklığı azaltabilir ve LED ekranların ömrünü uzatabiliriz.

Sıcaklık 10 ℃ daha düşükse, kullanım ömrü iki katına çıkar. Enerji tüketiminin azaltılması ve enerji verimliliğinin arttırılması,

aşağıdaki hususlarla gerçekleştirildi:

A low Düşük Vf değerine sahip LED

B: Düşük Vds değerine sahip sabit güncel sürücü IC

Düşük empedanslı C 、 PCB

D 、 Modül çalışma voltajı: 4.2V 3.8V

E 、 Anahtarlama güç kaynağı PFC≥0.95 transfer verimi (≥ 0.85)

(4), Güvenilirlik

Bir LED ekranın etkisi çok iyi olsa da, güvenilirliği ve kararlılığı düşükse kalitesi de çok düşüktür. İçin

güvenilirliğin iyileştirilmesi, aşağıdaki hususlara odaklanabiliriz:

A 、 Malzeme seçimi: Malzeme analizi

B 、 Termal tasarım: ısı dağılımı ve dağıtımı

C 、 Yedeklilik: anahtarlama güç kaynağı, kontrolör ve PCB devresi

D 、 Malzeme toleransı:% 20 marj

E reliability Güvenilirlik için simülasyon doğrulama testi: kullanım ömrü, doğrulama

Yukarıdaki çalışmadan sonra, bir LED ekran izlediğimizde, kalitesini nasıl kontrol edeceğimizi ve sınıfını tanımlayacağımızı bileceğiz. Bu nedenle nihayetinde yüksek maliyet performansıyla bize en uygun ürünü seçeceğiz.

Pub Zaman : 2018-02-14 22:14:59 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Shenzhen ChinaStar Optoelectronic Co., Limited.

İlgili kişi: Mr. Jason Guan

Tel: +86 134 3062 7247

Faks: 86-755-32817186

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)